مردم هیجانی ، اعمال هیجانی

0
212

واقعا روز عجیبی بود

و برای همیشه مطمئن شدم که مردم هیجانی ای هستیم. یهو میریم دلار میخریم. پیر و جوون، مرد و زن، تو هر سن و جنسی که فکرشو بکنین توی بازار خرید و فروش آزاد ارز دیدم. از بچه ای که با ۱ دلاری و ۵ دلاری خرید و فروش میکنه تا آدم مسن و پیری که با وجود لرزش دست هاش قصد داشت دلارهایی که قبلا خریده رو بفروشه برای کسب منفعت.

هیجانی میخریم ، قیمت ها توی سراشیبی سقوط قرار میگیره ، هیجانی میفروشیم و …

یهو میشنویم بورس داره سودهای کلان میده. بدون اینکه بدونیم چی هست و اصلا فلسفش چیه و سود دادنش به چه شکلیه و اصلا چی میشه یه سهم سود میده و یه سهم ضرر میریم ۵۳۴ هزار نفر توی ۶ ماه عضو میشیم تو کارگذاری های مختلف و هیجانی خرید میکنیم. حالا وسط این هیجانات کافیه یه روز چشممون به لباس قرمز رنگ بورس بیفته. دیگه صف میکشیم واسه فروش سهام و گند میزنیم به بازار بورس کشور و شرکتایی که خودشونم نمیفهمم چیشد یهو سهمشون ۱۰۰% سود میده و چرا یهو منفی میشه.

بزرگترین دلیلشو توی کمبود علم و دانش و میدونم و طمع. اگه کسی که داره وارد بورس میشه اول بره دنبال علم بورس و بعد وارد شدنش اینجوری نه خودش ضربه میخوره نه به بقیه ضربه میخوره. اگه اونی که داره بخشنامه صادر میکنه علم داشته باشه و صد البته منفعت خودش و اطرافیانشو در نظر نگیره کاری نمیکنه که بقیه متضرر بشن.

تا کی کارای هیجانی

یکم آروم باشیم بابا

آروووم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید