شفافیت

0
206

یکی از راه های بقای هر سیستم شفافیت هستش

شفافیت اعتماد به اون سیستم رو افزایش داده و زمینه ی بقای اون رو فراهم میکنه. شفافیت باعث افزایش امکان کنترل میشه و خطایابی و رفع ایراد رو سهل الوصول میکنه.

در عصر ارتباطات که اطلاعات و اخبار با سرعت نور بین اقشار مختلف رد و بدل میشه عدم وجود شفافیت میتونه بقای سیستم با شفافیت ضعیف رو با خطر مواجه کنه.

از این حرفا که بگذریم چندی قبل دو فوریت طرح شفافیت آرا مجلس در بین نمایندگان محترم رای نیاورد که نتیجتا طرح باید بصورت عادی در مجلس بررسی بشه. راه اندازان این طرح اقدام به راه اندازی کمپین #شفافیت_آرا کرده و در حال جمع آوری امضاء برای ارائه طرح به هیئت رئیسه مجلس هستند. تا کنون افراد محتلفی به این کمپین پیوسته و زیر این طرح امضا و مهر تایید خودشون رو زدند. اما جالبه وقتی اسامی افرادی که هنوز به این طرح نپیوسته اند رو میخونیم به چیزای جالبی بر میخوریم. 

علی مطهری ، عل لاریجانی منجمله کسانی هستند که هنوز فوریت این طرح رو امضاء نکردند. اما جالب تر از اون رئیس فراکسیون شفافیت مالی و انضباطی مجلس هست. یعنی چی واقعا؟! کسی که باید پیش قدم این طرح باشه خودش بعد از امضاء تعدادی از نمایندگان هنوز از این طرح حمایت نکرده. حالا اینو کنار طرح های دو فوریتی برخورد با مفاسد اقتصادی و سایر موارد بذاریم چی میفهمیم؟!

هرچه بگندد نمکش میزنند. وای به روزی که بگندد نمک!

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید